Grayscale’s Bitcoin Investment Trust (GBTC) ma większą penetrację rynku niż najbardziej popularny ETF S&P 500.

W zeszłym tygodniu Bitcoin uderzył w nowy haj na kilku giełdach krypto walutowych, ale od tego czasu utknął w zasięgu.

W czasie, gdy pisaliśmy, BTC/USD obracał około 19.000 dolarów z wolumenem 1,86 miliarda dolarów.

Jednakże, aktywa cyfrowe są nadal o ponad 167% wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym i w ciągu weekendu osiągnęły najwyższy tygodniowy poziom zamknięcia.

Jak już informowaliśmy, w odróżnieniu od runu byków w 2017 r., rok 2020 wygląda na bardziej instytucjonalny, gdzie branża finansowa odgrywa większą rolę.

„Mnogość regulowanych giełd kryptograficznych i powierników wyeliminowała „ryzyko kariery“ dla inwestorów instytucjonalnych,“ PwC w Hongkongu Globalny Lider Kryptoński Henri Arslanian powiedział w wywiadzie z Bloombergiem.

„W 2017 r. istniało detaliczne FOMO. Pytanie brzmi, czy zobaczymy instytucjonalne FOMO w 2021 roku.“

GBTC to droga do sukcesu.

Według stratega JPMorgan Chase, Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) wskazuje na popyt instytucjonalny, który wykracza poza tysiącletni popyt detaliczny na rynku kryptograficznym.

Wykładniczy“ wzrost GBTC, który z 2 miliardów dolarów w grudniu ubiegłego roku wyniósł ponad 10 milionów dolarów, sugeruje, że inwestorzy instytucjonalni, tacy jak biura rodzinne i zarządzający aktywami, odegrali większą rolę w ostatnim rajdzie, napisał w nocie zespół strategii JPM kierowany przez Nikolaosa Panigirtzoglou.

GBTC jest obecnie notowana z 27,52% premią do ceny Bitcoin.

W trzecim kwartale spółka odnotowała wpływy w wysokości około 720 mln dolarów, z czego 81% pochodziło z funduszy hedgingowych. Według Michaela Sonnensheina, dyrektora zarządzającego Grayscale Investments, rośnie również wielkość alokacji inwestycyjnych.

GBTC faktycznie wyróżnia się jako lider rynku pod względem penetracji rynku, zgodnie z TradeBlock. AUM GBTC jest tylko nieśmiałe w stosunku do 3% całkowitego limitu rynkowego Bitcoin Future, który jest znacznie większy niż inne fundusze inwestycyjne i ETF na różnych rynkach. Za GBTC plasuje się najpopularniejszy fundusz S&P 500 ETF, SPY, z 1,25% penetracją rynku.

W zeszłym miesiącu Guggenheim Partners zarezerwował dla swojego funduszu 5,3 mld dolarów prawo do inwestowania w Bitcoin za pośrednictwem GBTC.

„Inwestorzy instytucjonalni są zainteresowani budową portfela po Covid i sposobami, w jaki muszą się zrepozycjonować, biorąc pod uwagę sposób, w jaki rządy wstrzyknęły do systemu bodźce“, powiedział Sonnenshein.

W porównaniu do 52 bilionów dolarów funduszy zarządzanych przez inwestorów instytucjonalnych, rynek Bitcoin na 355 miliardów dolarów i rynek krypto na 570 miliardów dolarów są nadal bardzo małe.

Ale jak powiedział sam legendarny inwestor Paul Tudor Jones, z powodu tej luki między Bitcoin i rynku akcji, złota i innych aktywów, cyfrowy składnik aktywów ma ogromny potencjał wzrostu i wzrostu.