Łańcuchowe połączenie przychodzi do Bitcoin Smart Contract Network RSK jako Defi Innovation Flourishes

Dżuggernaut DeFi wciąż bije rekordy, bije nowe rekordy i rozszerza się na nowe ekosystemy. Chainlink, wiodąca wyrocznia w sektorze DeFi firmy Ethereum, po integracji z RSK wykonała teraz skok do Bitcoin BTC o 0,58%. W rezultacie, deweloperzy w inteligentnej sieci kontraktowej RSK Bitcoin będą mogli uzyskać dostęp do kanałów cenowych i innych punktów danych, które istnieją w środowiskach zewnętrznych. Te zabezpieczone przed manipulacją wejścia mogą być wykorzystywane do wyzwalania zdarzeń za pomocą inteligentnych kontraktów RSK opartych na Bitcoinach. Rozwiązanie to jest teraz dostępne w sieci testnet, a zgodnie z informacją prasową będzie dostępne na żywo w sieci mainnet w ciągu kilku tygodni.

„Przestrzeń łańcucha blokowego od dawna chciała budować inteligentne kontrakty zakotwiczone w bezpieczeństwie łańcucha blokowego Bitcoin Billionaire„, wyjaśnił Daniel Kochis, szef działu rozwoju biznesu Chainlink. „Jesteśmy podekscytowani współpracą z zespołem IOV Labs, która urzeczywistni ten cel, dostarczając RSK bezpieczne i niezawodne wyrocznie, które umożliwią tworzenie bardziej użytecznych aplikacji inteligentnych umów, w pełni zintegrowanych z szeroko wykorzystywanymi zasobami danych i systemami“.

Rajdy łańcuchowe i DeFi Soars
ChainLink LINK, -3,53%, którego żeton wzrósł o 800% w ciągu ostatniego roku, znajduje się w samym sercu ekosystemu DeFi, napędzając wyrocznie cenowe wykorzystywane przez DEX-y, agregatory, protokoły płynności i platformy pożyczkowe. Ponieważ całkowita wartość zablokowana w systemie DeFi przekroczyła granicę 7 miliardów dolarów, Chainlink wykorzystuje swoje wyrocznie w coraz większej liczbie projektów, w tym w Synthetixie, gdzie zapewnia ceny rzeczywistych aktywów, takich jak złoto i indeksy.

Chainlink będzie pełnił podobną rolę z RSK, którego stos DeFi przynosi wiele z tych samych możliwości co Ethereum, ale jest zakotwiczony w bezpieczeństwie łańcucha PoW Bitcoin’a i hashpower, który niesie. Deweloper RSK, IOV Labs, ma nadzieję przyciągnąć deweloperów zainteresowanych rozszerzeniem funkcjonalności Bitcoinów, torując drogę dla BTC-zabezpieczonych pożyczek i emisji stabilnych monet. RSK posiada już własne, wspierane przez BTC stabilne monety, dzięki Money on Chain, co daje posiadaczom BTC możliwość uzyskania pasywnego zwrotu poprzez zablokowanie aktywów w protokołach kredytowych.

Yield Farming and Liquidity Mining Catch On

Możliwość zabezpieczenia aktywów kryptograficznych w celu stworzenia stabilnych monet i innych aktywów otwiera drzwi do szeregu możliwości w zakresie udzielania kredytów, pożyczek, handlu, animacji rynku, wydobycia płynności i arbitrażu. Eksplozja wzrostu DeFi została napędzana przez yield farming, w którym posiadacze symboli zamykają aktywa w protokole, który obiecuje najwyższą wydajność.

Compound COMP, 5,04%, którego rodzimy żeton wyskoczył do ponad 350 dolarów w momencie jego wydania w czerwcu, był odpowiedzialny za znaczną część produkcji rolnej plonów ma miejsce. Teraz ma ponad 0,5 miliarda dolarów zablokowane w swoim protokole i dziewięć rynków aktywów, takich jak SAI, USDT, ZRX i WBTC. Ponad 33 000 BTC jest obecnie reprezentowanych w sieci Ethereum za pośrednictwem ERC20, takich jak WBTC i sBTC.

W miarę jak Ethereum ETH, 2,55 proc. ma problemy z radzeniem sobie z przeciążeniem sieci, blokadami napełniania i wzrostem cen gazu, rośnie atrakcyjność budowania alternatywnych, bardziej skalowalnych ekosystemów. RSK będzie miało nadzieję, że niektóre z tych przedsięwzięć zostaną wchłonięte przez deweloperów, budząc ich zainteresowanie skalowalną warstwą drugą, która obecnie jest zintegrowana z siecią Chainlink.