maallemuutto.info Chrome Łańcuchowe połączenie przychodzi do Bitcoin Smart Contract Network RSK jako Defi Innovation Flourishes

Łańcuchowe połączenie przychodzi do Bitcoin Smart Contract Network RSK jako Defi Innovation Flourishes

Dżuggernaut DeFi wciąż bije rekordy, bije nowe rekordy i rozszerza się na nowe ekosystemy. Chainlink, wiodąca wyrocznia w sektorze DeFi firmy Ethereum, po integracji z RSK wykonała teraz skok do Bitcoin BTC o 0,58%. W rezultacie, deweloperzy w inteligentnej sieci kontraktowej RSK Bitcoin będą mogli uzyskać dostęp do kanałów cenowych i innych punktów danych, które istnieją w środowiskach zewnętrznych. Te zabezpieczone przed manipulacją wejścia mogą być wykorzystywane do wyzwalania zdarzeń za pomocą inteligentnych kontraktów RSK opartych na Bitcoinach. Rozwiązanie to jest teraz dostępne w sieci testnet, a zgodnie z informacją prasową będzie dostępne na żywo w sieci mainnet w ciągu kilku tygodni.

„Przestrzeń łańcucha blokowego od dawna chciała budować inteligentne kontrakty zakotwiczone w bezpieczeństwie łańcucha blokowego Bitcoin Billionaire„, wyjaśnił Daniel Kochis, szef działu rozwoju biznesu Chainlink. „Jesteśmy podekscytowani współpracą z zespołem IOV Labs, która urzeczywistni ten cel, dostarczając RSK bezpieczne i niezawodne wyrocznie, które umożliwią tworzenie bardziej użytecznych aplikacji inteligentnych umów, w pełni zintegrowanych z szeroko wykorzystywanymi zasobami danych i systemami“.

Rajdy łańcuchowe i DeFi Soars
ChainLink LINK, -3,53%, którego żeton wzrósł o 800% w ciągu ostatniego roku, znajduje się w samym sercu ekosystemu DeFi, napędzając wyrocznie cenowe wykorzystywane przez DEX-y, agregatory, protokoły płynności i platformy pożyczkowe. Ponieważ całkowita wartość zablokowana w systemie DeFi przekroczyła granicę 7 miliardów dolarów, Chainlink wykorzystuje swoje wyrocznie w coraz większej liczbie projektów, w tym w Synthetixie, gdzie zapewnia ceny rzeczywistych aktywów, takich jak złoto i indeksy.

Chainlink będzie pełnił podobną rolę z RSK, którego stos DeFi przynosi wiele z tych samych możliwości co Ethereum, ale jest zakotwiczony w bezpieczeństwie łańcucha PoW Bitcoin’a i hashpower, który niesie. Deweloper RSK, IOV Labs, ma nadzieję przyciągnąć deweloperów zainteresowanych rozszerzeniem funkcjonalności Bitcoinów, torując drogę dla BTC-zabezpieczonych pożyczek i emisji stabilnych monet. RSK posiada już własne, wspierane przez BTC stabilne monety, dzięki Money on Chain, co daje posiadaczom BTC możliwość uzyskania pasywnego zwrotu poprzez zablokowanie aktywów w protokołach kredytowych.

Yield Farming and Liquidity Mining Catch On

Możliwość zabezpieczenia aktywów kryptograficznych w celu stworzenia stabilnych monet i innych aktywów otwiera drzwi do szeregu możliwości w zakresie udzielania kredytów, pożyczek, handlu, animacji rynku, wydobycia płynności i arbitrażu. Eksplozja wzrostu DeFi została napędzana przez yield farming, w którym posiadacze symboli zamykają aktywa w protokole, który obiecuje najwyższą wydajność.

Compound COMP, 5,04%, którego rodzimy żeton wyskoczył do ponad 350 dolarów w momencie jego wydania w czerwcu, był odpowiedzialny za znaczną część produkcji rolnej plonów ma miejsce. Teraz ma ponad 0,5 miliarda dolarów zablokowane w swoim protokole i dziewięć rynków aktywów, takich jak SAI, USDT, ZRX i WBTC. Ponad 33 000 BTC jest obecnie reprezentowanych w sieci Ethereum za pośrednictwem ERC20, takich jak WBTC i sBTC.

W miarę jak Ethereum ETH, 2,55 proc. ma problemy z radzeniem sobie z przeciążeniem sieci, blokadami napełniania i wzrostem cen gazu, rośnie atrakcyjność budowania alternatywnych, bardziej skalowalnych ekosystemów. RSK będzie miało nadzieję, że niektóre z tych przedsięwzięć zostaną wchłonięte przez deweloperów, budząc ich zainteresowanie skalowalną warstwą drugą, która obecnie jest zintegrowana z siecią Chainlink.